Poczta Polska towarzyszy nam niemal na co dzień. Każdego dnia wysyłamy tysiące listów, paczek, płacimy w tym miejscu rachunki lub też odbieramy zaległe przesyłki. Jednakże statystyki pokazują, że mimo iż tak często bywamy na poczcie, to w rzeczywistości – wbrew pozorom – mało jednak na temat tej instytucji wiemy. Braki w swojej wiedzy staramy się uzupełniać pozyskanymi w internecie informacjami – bardzo często wyszukujemy w nim frazy takie jak choćby „czy poczta polska pracuje w soboty”, „jak zapłacić na poczcie rachunek za telefon” czy ‚jak wysłać paczkę na poczcie”. Niewiedza wciąż jest spora, pamiętajmy jednak, że, jak to się mawia, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Po pierwsze – szukajmy informacji w internecie. Znajdziemy ich tam bardzo wiele, dlatego jeżeli tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości, bez wahania szukajmy odpowiedzi. Jest to bardzo proste. Biorąc pod uwagę ilość informacji dotyczących Poczty Polskiej zamieszczonych w internecie, możemy śmiało stwierdzić, iż z pomocą internetu uda się nam rozwiać wszelkie wątpliwości i znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania. Godziny otwarcia Poczty Polskiej? Instrukcja tłumacząca, jak wygląda rozliczanie rachunków na poczcie lub też w jaki sposób wysłać paczkę lub list? Z wszystkimi tymi kwestiami z całą pewnością pomoże nam internet, w którym pełno jest różnego rodzaju forów, na których z całą pewnością ktoś będzie nam w stanie pomóc.

Po drugie – nie bójmy się prosić o pomoc pracowników Poczty Polskiej. Co prawda każdy z nas słyszał w życiu z pewnością różne opinie na ich temat, być może nawet sami zetknęliśmy się w życiu z nieuprzejmymi pracownikami poczty; pamiętajmy jednak, iż są oni tam właśnie po to, by pomóc nam w załatwieniu naszych spraw. Jeśli więc trafimy na niemiłego pracownika, zrezygnujmy po prostu z rozmowy z nim, by nie tracić naszego czasu, i udajmy się do innego. Ten z całą pewnością będzie nam już chciał udzielić pomocy. Pytajmy o wszystko, co wzbudza nasze wątpliwości lub sprawia jakiekolwiek trudności. Pracujące na poczcie osoby są przecież specjalistami z tego zakresu, więc kto może nam udzielić najpełniejszej odpowiedzi, jeśli nie właśnie oni? Istnieje również inne rozwiązanie, które także możemy zastosować będąc już na miejscu – mianowicie rozwieszone na ścianach plansze lub tablice informacyjne, mające nam pomóc w odnalezieniu się w gąszczu wszelkiego rodzaju wykonywanych na poczcie czynności. Do instrukcji najczęściej dołączone są również ich rysunkowe wersje, by jak najdokładniej objaśnić sprawę. Z ich pomocą zaadresowanie paczki czy dobranie odpowiedniego rozmiaru koperty z całą pewnością nie będzie już problemem!

Z inicjatywy grupy młodych studentów administracji całkiem niedawno powstała również strona internetowa oswoicpoczte.pl, na której tłumaczą oni wszelkie kwestie mogące wzbudzać wątpliwości. Zawarto na niej mnóstwo rożnego rodzaju instrukcji oraz pomocnych artykułów, by możliwie najbardziej ułatwić ludziom korzystanie z tejże instytucji. Jeśli zawarte tam informacje nie rozwiązują naszego problemu, poprzez specjalny formularz kontaktowy możemy osobiście zadać administratorom pytanie, na które udzielą nam oni odpowiedzi w przeciągu 24 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here