Boazeria była kiedyś bardzo modnym elementem niemal każdego mieszkania. Do tej pory możemy ją spotkać w niektórych mieszkaniach chociaż częściej spotykana jest w domkach wakacyjnych.
Coraz więcej ludzi zaczyna się zastanawiać jak pozbyć się niechcianego elementu dekoracyjnego marząc o gładkich bardzo modnych obecnie ścianach.
Nie musimy jednak zrywać drewnianej starej boazerii, aby nadać pomieszczeniu całkiem modny i nowy wygląd.
Czym pomalować boazerię, która swój okres świetności ma za sobą, i zmienić ją w modny element wnętrza ?
Odpowiedni wybór produktu w tym przypadku farby, którą będziemy malować boazerię jest połową sukcesu. Najlepiej sprawdzi się farba przeznaczona do malowania powierzchni metalowych i drewnianych czyli emalia akrylowa. Jest wodorozcieńczalna co za tym idzie w pełni bezpieczna dla zdrowia, a także doskonale pokrywa powierzchnie co znacznie ułatwia pracę laikowi. Kolejnym jej plusem jest szybkie schnięcie więc mamy gwarancję szybszego skończenia remontu. Przed malowaniem najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża co znacznie ułatwi nam pracę i zwiększy przyczepność farby. W przypadku boazerii pokrytej lakierem należy zmatowić powierzchnie usuwając przynajmniej pierwszą warstwę lakierowaną a najlepiej jeśli to możliwe usunąć wszystkie stare warstwy lakieru.
Czym jeszcze można pomalować naszą boazerię?
Praktycznie każdym środkiem do malowania drewna. Bardzo modne i pięknie wyglądające jest zostawienie naturalnego wyglądu drewna. Ścieramy stare warstwy lakieru, a następnie nakładamy na powierzchnie wosk bądź olej podkreślając przy tym cudowny naturalny kolor drewna. Możemy też po ściągnięciu starego lakieru pokryć go nowym w innym kolorze i innym wykończeniu.
Jeśli nie mamy możliwości, albo przeraża nas wizja szlifowania możemy zaopatrzyć się w farbę kredową do drewna Jednak jej cena jest wyższa od poprzednich produktów. Pozwala jednak nadać całkowicie inny wygląd boazerii. Farba kredowa pozwala uzyskać piękne i różnorodne efekty. Możemy w pełni pokryć drewno, które nie będzie widoczne w poprzedniej wersji, a także nanieść dużo cieńsza warstwę dzięki czemu w niektórych miejscach drewno będzie przebijać tworząc bardzo modny teraz wygląd starych zniszczonych mebli.
Warto wspomnieć o dość istotnych i wartych zakupu tej farby plusach. Bardzo szybko schnie (około 20 minut) i poza usunięciem pajęczyn nie musimy w żaden sposób przygotowywać podłoża. Farbę kredową wykorzystują osoby pragnące zmienić wnętrze na styl skandynawski i malują ją na biało. Styl ten charakteryzuję się schludnością, i czystością. Z ciemnego pomieszczenia można zrobić przytulne, jasne, czyste. Kolejnym pomysłem na czasie jest kupienie kilku kolorów farb kredowych i malowanie każdej deski w innym kolorze, albo na zmianę raz jednym a raz drugim kolorem. Takie połączenie pięknie ożywi wnętrze mimo, że nie jest czasochłonne.
Jak widać nie musimy pozbywać się naszej starej boazerii, zrywając ją. Można ją z powodzeniem modnie zaaranżować nie wydając na to fortuny i nie tracąc dużo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here