Pielęgnacja to nie tylko codzienne zmywanie makijażu i wykonanie peelingi raz na jakiś czas. Depilacja, golenie, a także kąpiel to również element pielęgnacji. Dodatkowo ważnym aspektem w dobie dzisiejszego czasu jest ekologia. W jaki sposób być bardziej ekologicznym w pielęgnacji? Przekonaj się sama!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ekologiczna-pielegnacja/

Ekologiczna pielęgnacja – od czego zacząć?

Najważniejsze jest to, aby plastikowe produkty jednorazowe, zamienić na te ekologiczne. Z pewnością będzie to nie tylko lepsze rozwiązanie, ale i dokładniejsze. Od czego więc zacząć? 

Zmywając makijaż zapewne bardzo dużo kobiet korzysta z płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duża ilość wacików kosmetycznych zostaje wtedy zużyta. Jak tego uniknąć? W internecie, ale także w wielu sklepach stacjonarnych znajdziemy całą masę wielorazowych płatków kosmetycznych lub specjalnych ściereczek. Wykonane są one z miękkiego materiału, który będzie delikatny dla naszej skóry. Pozwoli to znacznie zmniejszyć zużycie jednorazowych wacików.

Pozostając w temacie demakijażu

Płyn micelarny zazwyczaj kupujemy w plastikowych. Lepiej jest zrezygnować z tego, ponieważ dzięki temu unikniemy gromadzenia się plastiku, który bardzo szkodzi naszej planecie. Jaki zamiennik stosować? Wiele osób może to zdziwić, ale okazuje się, że duża ilośc ludzi ma go w swoim domu, a nawet o tym nie wie. Mowa tu o oleju kokosowym, choć świetnie sprawdzi się w tej roli, także olej sezamowy. Cały proces jest banalnie prosty. Olej nakładamy na umyte i wysuszone dłonie, a następnie rozprowadzamy go na twarz i zmywamy.

Następnie oczywiście możemy bez problemu kontynuować swoją codzienną pielęgnację, czyli oczyszczanie, tonik, krem itd. Oleje do demakijażu możecie zamówić również na specjalnych stronach, które specjalizują się w ekologicznych zamiennikach dla kosmetyków. 

Golenie

Chcąc postępować ekologicznie powinniśmy również zrezygnować z jednorazowych maszynek do golenia. Są one nie tylko nieprzyjazne dla środowiska, ale również bardzo często drogie. Znacznie lepszą opcją jest maszynka do golenia z żyletką, którą możemy użyć wielokrotnie. Nie tylko jest to tylko lepsze rozwiązanie, ze względu na dłuższy okres czasu, ale również goli bardziej dokładnie, niż te jednorazowe.

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/filmy-dokumentalne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here