Gry planszowe już od dłuższego czasu stopniowo podbijają serca Polaków. Nie dość, że uczą to jeszcze bawią i pomagają zwalczyć nudę. Jest to forma zabawy, która sprawdzi się zarówno podczas popołudnia z rodziną, jak i imprezy ze znajomymi. Gry planszowe są odpowiednie dla osób, w każdym wieku. Które z nich najlepiej sprawdza się podczas wieczoru z przyjaciółmi?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/hity-planszowek/

Jenga

Klocki do układania zazwyczaj kojarzą się z dziećmi, jednak w przypadku tej gry, przeznaczona jest ona również dla dorosłych. Daną grę możemy śmiało zaliczyć do grupy klasyków. Jenga składa się wyłącznie z drewnianych klocków, z których na początku układa się wieże. Następnie każdy z graczy wyciąga po jednym klocku z wybranego poziomu. Ostatnią czynnością jest ułożenie wyciągniętego elementu na górę wieży. Wydaje się to proste, jednak cała trudność polega na tym, że podczas wyciągania wybranego klocka i umieszczania go na wieży nie można dopuścić do jej zawalenia. Im gra jest dłuższa, tym ryzyko uszkodzenia wieży jest większe. Gra gwarantuje świetną zabawę i wiele emocji.

Jungle Speed

Jungle Speed to gra, która opiera się na surowych zasadach dżungli. Jest to gra typowo zręcznościowa, aby w nią zagrać należy mieć dobry refleks i być spostrzegawczym. Reguły gry są dość proste, a rozrywka szybka. Na czym polega dokładnie ta gra? Przed rozpoczęciem rozgrywki na środku planszy, należy ustawić totem. Następnie zostają rozdane specjalne karty z różnymi symbolami każdemu graczowi. Podczas gry każdy uczestnik gry zakrywa karty, które posiada, i następnie kładzie kolejno jedną kartę z wierzchu, tak by była ona odwrócona do góry. Jeżeli dwóch uczestników będzie posiadało tą samą kartę pod kątem kształtu, muszą oni wykazać się niezwykłym refleksem i kto pierwszy ten lepszy złapać totem, który znajduje się na środku planszy. Ten kto przegra zbiera karty ze stołu i dołącza je do swojej kolekcji. Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich wszystkich kart.

Dobble

Dobble to równie popularna gra planszowa, która jest chętnie rozgrywana na imprezach. Opiera się ona również na refleksie graczy oraz na logicznym myśleniu. Gra składa się ze specjalnych kart, na których znajdują się różne obrazki. Każda para kart ma jeden wspólny obrazek, który należy znaleźć. Ważne, żeby zrobić to jak najszybciej i krzyknąć daną nazwę wspólnego obrazka.

Zobacz też: http://www.poradypanidomu.pl/lifestyle/co-robic-w-walentynki-jakie-atrakcje-sa-obecnie-popularne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here