Kobiety niechętnie udają się na badania profilaktyczne. Prawdę mówiąc, większość pań usg piersi przeraża. Niemniej te kobiety chyba nie zdają sobie sprawy, iż badanie usg piersi może uratować im życie.

Dlaczego kobiety boją się badania usg piersi?

Po pierwsze one po prostu wstydzą się rozbierać przy lekarzu. I za nic nie umieją przełamać się psychicznie. Inne panie są znowu zdania, że po co się niepotrzebnie zamartwiać. Jeszcze badanie usg piersi by coś wykazało i wtedy byłby dopiero powód do zamartwiania się i użalania nad sobą.

W społeczeństwie ciągle funkcjonuje przekonanie, że lepiej nie wiedzieć o nowotworze, bo to tylko wzmaga negatywne nastawienie psychiczne. Może on sam zniknie. Jest także grupa pań, która uważa, że skoro w ich rodzinie nie było przypadków tego typu nowotworów, ich rak piersi na pewno nie dotyczy. Jest to całkiem błędne myślenie i zupełnie nieuzasadnione medycznie. Nowotwór piersi może dotknąć każdego.

Co się dzieje, gdy zaniedba się badania profilaktyczne?

Po pierwsze wydatnie wzrasta ryzyko wystąpienia raka piersi. Po drugie człowiek uświadamia sobie, gdy czuje się zagrożony nowotworem, iż nie jest ważne ile kosztuje usg piersi, liczy się to, aby było ono pomyślne i nie wykazało niczego złego.

Po trzecie, gdy rak piersi zdążył się już mocno rozwinąć niesforną oraz niezdyscyplinowaną pacjentkę czeka chemioterapia bądź naświetlania. Gdy już do tego dojdzie każda pacjentka w duchu myśli sobie, ile kosztuje usg piersi stresu i nerwów wie tylko ona sama. Jednak nie ma już drogi na skróty, gdy zaniedba się badania profilaktyczne. Wówczas trzeba się zmagać ze skutkami swoich wcześniejszych decyzji.

Jakie są następstwa zaawansowanego raka piersi?

Po pierwsze pacjentka jest wykończona fizycznie. Chemioterapia jakby nie było to przecież silna trucizna. Jako że jest skrajnie osłabiona, nie ma siły ani wigoru. Nie może też jeść oraz spać. Rak piersi pogarsza również jej stan fizyczny. Przeraża ją też fakt, że musi ciągle biegać do toalety. A wymioty i torsje praktycznie nie mają końca. Pacjentka onkologiczna przeżywa też fakt, że wychodzą jej wszystkie włosy. Przez to nie może patrzeć na siebie w lustrze. Bujne loki i fale na głowie to przecież atrybut kobiecości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here