W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z zakwaszeniem organizmu. Dzieje się tak dlatego, że żyjemy w bardzo szybkim tempie i zmagamy się, prawie codziennie, ze stresującymi sytuacjami. Wpływa to na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej i prowadzi co wcześniej wspomnianego zakwaszenia organizmu. Innymi czynnikami prowadzącymi do tego stanu, są między innymi: zła dieta, w której znajduje się za dużo produktów o odczynie kwasowym, a zbyt mało o odczynie zasadowym, przyjmowanie niektórych leków, stosowanie używek takich jak kawa, herbata, alkohol i papierosy, a także brak aktywności fizycznej.
W jaki sposób można się dowiedzieć, że nasz organizm jest zakwaszony? Przede wszystkim należy obserwować nasze ciało. Jeżeli zmagamy się ze wzdęciami, bólami głowy czy zgagą jest to znak, że powinniśmy zrobić badania, które potwierdza nasze obawy. Innymi objawami jest nadmierne wypadanie włosów, problemy z koncentracją w pracy i szkole. Zakwaszenie organizmu utrudnia też odchudzanie, więc osoby, które próbują zrzucić parę kilogramów, a mimo diety i wysiłku fizycznego nie mogą tego dokonać możliwe, że mają zakwaszony organizm.
Zakwaszenie organizmu może doprowadzić do wielu schorzeń, ponieważ osłabia układ odpornościowy. Nieleczone może doprowadzić na przykład do cukrzycy, miażdżycy i chorób serca. Może być też przyczyną nowotworów, dlatego tak ważna jest szybka reakcja i próba odkwaszenia naszego organizmu. I tu pojawia się pytanie – czym odkwasić organizm?
Aby skutecznie poradzić sobie z tą przypadłością, należy przede wszystkim dowiedzieć się jakie produkty prowadzą do zakwaszenia i wyeliminować je z diety. Na internecie można znaleźć wiele tabel pokazujących, których produktów powinniśmy unikać, a które spożywać w większej ilości w celu doprowadzenia do równowagi kwasowo-zasadowej. Najważniejsze jest, aby unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności drobiu, ryb i wieprzowiny, ponieważ to one najbardziej zakwaszają organizm. Oprócz tego należy wyeliminować z diety sery, pieczywo i słodycze. Alkohol, kawa, papierosy i inne używki też nie są wskazanie w tym stanie. Wcześniej wspomniane produkty warto zamienić na te, które wykazują działanie odkwaszające. Są to na przykład kasze, warzywa, owoce i orzechy. Należy też dostarczać organizmowi odpowiednią ilość płynów. Najlepiej wypijać 2,5 litra wody niegazowanej dziennie. Dodatkowo można pić herbatki ziołowe. Oczywiście na samej diecie odkwaszanie organizmu się nie kończy. Trzeba zmienić swój styl życia. Ważna jest aktywność fizyczna w ciągu dnia. Wystarczy godzinny spacer, jazda na rowerze lub jakieś zajęcia sportowe. Należy też zminimalizować ilość stresu w ciągu dnia. Nie przejmować się za bardzo rzeczami, na które nie mamy wpływu. Warto też wprowadzić do codziennej rutyny medytacje, dzięki której przez kilka minut zapomnimy o codziennych problemach. Rezygnacja z używek też pomoże wrócić to prawidłowej formy organizmu. Na koniec najważniejsze, czyli sen. Wielu osobom nie wystarcza doby i ograniczają ilość snu na rzecz pracy lub innych projektów. To błąd. Organizm musi mieć czas na regeneracje, dlatego 7-8 godzin snu jest konieczne aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here