Piękny i estetycznie wykonany manicure potrafi ozdobić dłonie każdej kobiety. Nie tylko dobrze dobrany kolor lakieru ma wpływ na manicure. Ważna jest jeszcze jakość lakieru. Im droższe lakiery, tym lepiej. Zainwestowane w lakier pieniądze potrafią niejednokrotnie zwrócić się kobiecie w postaci trwałego i przyciągającego wzrok manicure.

Jednakże nawet długotrwały lakier do paznokci będzie miał swój kres. W pewnym momencie trzeba będzie się go pozbyć. Zazwyczaj decyzja o zmyciu lakieru do paznokci podyktowana jest odrostem na płytce paznokcia, odpryskiwaniem lakieru lub chęcią zmiany na inny odcień lakieru. Czym zmyć lakier do paznokci, żeby nie tylko pozbyć się samego lakieru, ale również zadbać o zdrowy wygląd naszych paznokci? Znamy 4 sposoby na zmycie lakieru do paznokci.

Pierwszym sposobem, a zarazem odpowiedzią na pytanie „czym zmyć lakier do paznokci?”, jest użycie zmywacza do paznokci. Obecnie rynek oferuje ogromną ilość zmywaczy do paznokci. Na drogeryjnych półkach możemy spotkać nie tylko klasyczne zmywacze do paznokci w buteleczkach, ale również zmywacze w pisakach, czy w pojemnikach z gąbeczką nasączoną zmywaczem, do których wystarczy włożyć paznokieć i odczekać kilkanaście sekund. Decydując się na taką metodę zmywania lakieru do paznokci, wybierajmy zmywacze z niską zawartością acetonu. Będziemy mieć pewność, że taki kosmetyk nie przyczyni się do zniszczenia paznokci.

Czym zmyć lakier do paznokci, gdy nie mamy pod ręką zmywacza? Drugą metodą pozwalającą w sprawny sposób zmyć lakier do paznokci jest spirytus. Już niewielką ilością spirytusu naniesioną na wacik kosmetyczny pozbędziemy się lakieru z płytek paznokci. A czym zmyć lakier, gdy nie mamy spirytusu? W podobny sposób zadziała benzyna. Pamiętajmy, by po całej operacji z użyciem spirytusu lub benzyny dokładnie wywietrzyć nasz dom, by nie bolała nas głowa. Płytki paznokci możemy później sowicie nakremować, by zachować ich zdrowy wygląd.

Przejdźmy do trzeciej metody. Czym zmyć lakier do paznokci, gdy nie dysponujemy zmywaczem, benzyną lub spirytusem? Zamiast nich możemy użyć dezodorantu lub perfum, których zapach niekoniecznie przypadł nam do gustu. Ważne jest, aby w dezodorancie i perfumach była duża zawartość alkoholu. Jak zmyć lakier do paznokci z zastosowaniem tej metody? Wystarczy spryskać lakier i po kilku minutach przetrzeć paznokcie wacikiem. Po zmyciu lakieru należy dokładnie nakremować dłonie i paznokcie, podobnie jak przy użyciu spirytusu i benzyny.

Czym zmyć lakier do paznokci, gdy nie posiadamy wyżej wymienionych specyfików? Ostatnia metoda zmywania lakieru do paznokci polega na użyciu papierowego pilniczka o bardzo drobnych ziarnach. Pozbywanie się lakieru polega na spiłowaniu go za pomocą tegoż właśnie pilniczka. Z uwagi na to, że ta metoda zmywania lakieru jest metodą mechaniczną, polecamy na samym końcu nie tylko nakremować dłonie i paznokcie, ale również użyć odżywki do paznokci.

Tę ostatnią metodę stosuj w ostateczności. Gdy następnym razem będziesz chciała zmyć lakier do paznokci i będziesz się głowiła nad odpowiedzią na pytanie „czym zmyć lakier do paznokci?”, skorzystaj z metod 1-3 w pierwszej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here