Zainteresowanie biżuterią znane jest od zarania dziejów. Świadczą o tym wykopaliska archeologiczne, kroniki, różne źródła pisane czy dawne obrazy. W ostatnim czasie coraz bardziej popularna staje się biżuteria typu Hand Made ( czyli powiedzielibyśmy „domowej roboty”) – nic w tym dziwnego, wszakże posiada ona wiele zalet. Należy do nich swobodny dobór materiałów (także tych niekonwencjonalnych), a także szeroka dowolność wzorów. Dodatkowo sam proces tworzenia jest dla wielu osób pasją samą w sobie i najlepszym z możliwych sposobów spędzenia wolnego czasu.

Jednym z ważniejszych elementów odpowiedniego wykonania biżuterii Hand Made jest dobranie odpowiedniego sznurka. Jak to zrobić?

Sznurek to podstawa

Od odpowiedni dobranego sznurka zależy trwałość naszej biżuterii. Dobór zbyt słabego materiału może skutkować bardzo niską trwałością gotowego produktu i podatnością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, kiedy biżuterię wykonujemy na czyjeś zamówienie, komercyjnie lub po prostu jako prezent dla osoby bliskiej. W takim wypadku musi być odpowiednio trwały.

Rynek oferuje różnego rodzaju sznurki do biżuterii. Różnią się między sobą: kolorem, grubością czy materiałem, z którego zostały wykonane. Dużym powodzeniem cieszą się specjalistyczne sznurki jubilerskie, te wykonane ze skóry lub bawełny.

Sznurek ozdobą sam w sobie?

W zależności od projektu wykonywanej biżuterii, w przypadku różnych bransoletek lub naszyjników sznurek spełnia także funkcję estetyczną, jest także eksponowanym elementem biżuterii. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie sznurka skórzanego- oczywiście całość musi współgrać z ogólną kompozycją projektu. Wśród wyrobów pasmanteryjnych możemy znaleźć różnokolorowe sznurki. Wśród nich z całą pewnością znajdziemy taki, który pasować będzie do tworzonej przez nas kompozycji.

Tekstura sznurka również może mieć wpływ na to, jak ostatecznie będzie prezentować się tworzony przez nas wyrób. Na rynku mamy dostępne sznurki plecione i skręcone.

Pomimo ogromnej ilości produktów pasmanteryjnych, jakie oferuje nam współczesny rynek- nic nie zastąpi naszej wyobraźni i kreatywności. Powinniśmy być otwarci na nowe pomysły. Ogromny wybór sznurków będzie tutaj ogromny ułatwieniem. Możemy dowolnie wybierać wśród interesujących nas produktów. Dzięki temu nasze wyroby staną się jeszcze bardziej oryginalne – co łatwo może sprawić, że będą cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

Wszystko zależy od nas- tyle ciekawych materiałów czeka na wykorzystanie. Sprawdź więcej: sznurki do makramy na royal-stone.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here