Różnego rodzaju palety są niezastąpione w transporcie i produkcji. Bardzo popularne są palety drewniane. Jednak coraz częściej przedsiębiorcy wybierają plastikowe palety, doceniając ich niezaprzeczalne zalety.

Po co palety w firmie?

Wprawdzie do transportu nadają się różnego rodzaju skrzynie i pudła, ale największym powodzeniem cieszą się palety. Nic więc dziwnego, że produkcja palet z roku na rok rośnie. O ile jeszcze niedawno na rynku królowały palety drewniane, to obecnie coraz częściej wybierane są palety plastikowe.Podstawową zaletą palet jest ich prosta, a jednocześnie stabilna konstrukcja. Standardowe palety bez problemu można załadować nawet toną towaru. Załadowaną paletę można bezpiecznie i wygodnie przemieszczać.

Różne palety do różnych zadań

Choć wszystkie palety służą do transportu i magazynowania towarów, to jednak są one często dedykowane do określonych dziedzin przemysłu. Drewniane palety sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba załadować ciężkie elementy. Te palety doskonale znoszą duże obciążenia. Z kolei plastikowe palety są niezastąpione do transportu wszelkich produktów, które wymagają wysokich standardów sanitarnych. Dlatego świetnie nadają się do przewozu żywności. Jednak warunkiem jest wykonanie palety z tworzywa, które może mieć kontakt z żywnością. Palety plastikowe nadają się do stosowania w zautomatyzowanych systemach produkcyjnych. Jest to możliwe dzięki ustandaryzowanym wymiarom i niewielkiemu prawdopodobieństwu uszkodzenia.

Zalety palet z tworzyw sztucznych

Produkcja palet z tworzyw sztucznych systematycznie wzrasta. Rosnącą popularność plastikowe palety zawdzięczają swoim niezaprzeczalnym zaletom.Palety z tworzyw sztucznych są o ok. 30% lżejsze od drewnianych. To oczywiście ma ogromne znaczenie podczas transportu. Czas użytkowania jest określony na ok. 10 lat, a nawet dłużej. Potem można je poddać recyklingowi, w wyniku którego powstaną nowe palety.Bardzo łatwo jest utrzymać palety plastikowe w czystości. Bez problemu można je też dezynfekować, co jest niezwykle ważne przy kontakcie z żywnością czy w przemyśle farmaceutycznym. Są odporne na działanie różnych środków chemicznych. Bezpieczeństwo użytkowania plastikowych palet jest dużo większe niż palet drewnianych. Palety zawdzięczają to gładkiej powierzchni bez drzazg oraz brakowi gwoździ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here