Skrzydłokwiat to oryginalnie wyglądająca roślina doniczkowa. Dzięki swym unikalnym kwiatom przykuwa uwagę wielu miłośników domowej zieleni. Roślina jest nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale również posiada właściwości przyjazne człowiekowi. Dlaczego warto hodować skrzydłokwiat w domu? Jak dbać na co dzień o tę egzotycznie wyglądającą roślinę?

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/skrzydlokwiat-jak-podlewac-i-dbac-o-skrzydlokwiat/

Warto mieć skrzydłokwiat w domu

Skrzydłokwiat to wyjątkowa roślina domowa nie tylko dzięki swojej unikalnej aparycji. Jest to kwiat, który często jest hodowany w domach przez swoje dobroczynne właściwości oczyszczające. Skrzydłokwiat potrafi skutecznie rozprawić się ze szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu. Jego skuteczność potwierdzają badania przeprowadzone przez NASA, które wykazały, że roślina jest w stanie zaabsorbować niebezpieczne dla zdrowia związki takie jak tlenek węgla, formaldehyd, trichloroeten, ksylen czy benzen.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat jest dość łatwy w uprawie. Roślina uwielbia słońce, dlatego trzeba ją umieścić w naturalnie rozjaśnionej części mieszkania. Ważne, żeby nie była bezpośrednio wyeksponowana na działanie promieni słonecznych. Kwiat bowiem lubi ciepło, ale temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza. Skrzydłokwiat preferuje wilgoć, dlatego należy go regularnie spryskiwać miękką wodą lub delikatnie przecierać jego liście mokrą ściereczką. Podlewamy go dwa, trzy razy w tygodniu przegotowaną i odstaną wodą. Nie powinniśmy się jednak zbytnio przejmować, jeśli  na przykład w trakcie naszej tygodniowej nieobecności nie będzie podlewany, ponieważ skrzydłokwiat potrafi świetnie znieść przesuszoną glebą. Między marcem a sierpniem warto dodatkowo nawozić roślinę, najlepiej zwykłym nawozem przeznaczonym do kwiatów doniczkowych. Ciekawostką jest to, że skrzydłokwiat doskonale się rozwija, jeśli przebywa w sąsiedztwie roślin o podobnych wymaganiach uprawnych. 

Zobacz także: http://www.poradypanidomu.pl/uroda/sposoby-na-szybki-porost-wlosow/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here