Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowana nauką języka niemieckiego. Godny uwagi jest fakt, że według części językoznawców ma on znacznie większy potencjał od angielskiego. Dlaczego nauka języka niemieckiego będzie świetną inwestycją?

Język jest rozpowszechniony na całym świecie

Nie wszyscy wiedzą, że omawiany język niemiecki stanowi główny język ponad 120 milionów ludzi na całym świecie. Należy zaznaczyć, że tylko w Europie po niemiecku mówi 100 milionów osób.

Ponadto w siedmiu europejskich krajach język niemiecki jest jedynym lub oficjalnym językiem. Należy do nich zaliczyć Szwajcarię, Austrię, Niemcy, Belgię, Włochy, Luksemburg czy Liechtenstein.

Bliskie stosunki gospodarcze Polski i Niemiec

Nauka języka niemieckiego może być doskonałą inwestycją, ponieważ Niemcy i Polska cały czas utrzymują bardzo bliskie relacje gospodarcze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wspomniany kraj jest najbardziej istotnym partnerem gospodarczym dla Polski. Należy również do największych inwestorów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że coraz większa liczba niemieckich przedsiębiorstw uznaje Polskę za atrakcyjny kraj do inwestowania.

Oznacza to, że znajomość tego języka może zdecydowanie zwiększyć szanse na znalezienie świetnie płatnej i perspektywicznej pracy. Należy zdawać sobie sprawę, że na niemieckim rynku pracy cały czas brakuje wykwalifikowanych lekarzy, specjalistów IT czy pielęgniarek. Osoby doskonale władające językiem niemieckim będą miały duże szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy w tym kraju.

Dlaczego jeszcze warto uczyć się języka niemieckiego?

Warto wiedzieć, że ponad 8% stron internetowych dostępnych w internecie jest w języku niemieckim. Można również zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba maturzystów planuje studiować w Niemczech.

Należy zaznaczyć, że wspomniany kraj oferuje edukację na bardzo wysokim poziomie w niezwykle atrakcyjnych miasteczkach uniwersyteckich. Godny uwagi jest również fakt, że niemiecki jest językiem nauki i kultury. Osoby, które go znają mogą poznać dzieła najwybitniejszych światowych poetów, pisarzy czy filozofów w oryginale. Język niemiecki jest również najważniejszy w Unii Europejskiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here