Peruka na mikroskórze: naturalna czy syntetyczna?

0
926

Peruka na mikroskórze jest nowoczesną, praktyczną i efektowną alternatywą dla standardowych fryzur osadzonych na bazie z tiulu. Idealnie przylegająca do skóry głowy baza z wybielonymi węzełkami, wykończeniem typu lace front i wysokiej jakości włosami zapewnia naturalny wygląd i pewność niezależnie od okoliczności. W salonach oferujących wyroby perukarskie znajdziesz peruki na mikroskórze z włosami syntetycznymi oraz naturalnymi. Czym charakteryzują się poszczególne warianty? Na to pytanie szukamy odpowiedzi z dzisiejszym tekście. Owocnego czytania!

Naturalna peruka na mikroskórze

Ręcznie tkana z naturalnych włosów peruka na mikroskórze spełni oczekiwania kobiet, mężczyzn i dzieci pragnących zbliżyć swój wygląd do stanu sprzed wystąpienia symptomów chorobowych. W salonach znaleźć można modele z włosów słowiańskich, europejskich, indyjskich, kaukaskich i chińskich. Każdy z wymienionych rodzajów ma nieco inną specyfikę. W naszych warunkach najbardziej rozchwytywane są peruki naturalne z włosów słowiańskich typu virgin. Włosy umieszczone na peruce mają dokładnie taką samą strukturę, jak pukle wyrastające z głowy. Łodyga zabezpieczona jest łuskami, dzięki czemu włosy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Nie musisz być więźniem nowego wizerunku. Walorem naturalnych peruk na mikroskórze jest możliwość jej stylizacji. Oznacza to, że nowe włosy możesz modelować, kręcić, prostować i upinać.

Kupno naturalnej, tkanej z dziewiczych włosów słowiańskich peruki na mikroskórze jest niemałym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że starannie pielęgnowane włosy wysokiej jakości będą służyć znacznie dłużej niż tańsze zamienniki, przez co taki zakup może okazać się ważną inwestycją w swój wizerunek i poczucie wartości. Ponadto, osoby kupujące peruki mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. O tym, kto i w jakim trybie może ubiegać się o częściową refundację peruki traktuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Syntetyczna peruka na mikroskórze

Tańszą alternatywą dla wyrobów perukarskich tkanych z naturalnych włosów są modele z włosów syntetycznych. Tego typu produkty szczególnie polecane są osobom, dla których peruka jest przede wszystkim efektownym, okazjonalnym dodatkiem do stylizacji. Syntetyczne peruki na mikroskórze występują w formie gotowych, ułożonych fryzur. W przeciwieństwie do naturalnych włosów, produkowany fabrycznie materiał niszczeje pod wpływem czynników zewnętrznych, a zwłaszcza wysokiej temperatury. Kontakt pasm z rozgrzaną prostownicą albo lokówką może trwale je uszkodzić. Syntetyczne włosy nie powinny być upinane ani szczotkowane.

Różowe loki, fale w kolorze naturalnego blondu, a może krótka, drapieżna fryzura? Wybór dostępnych modeli jest naprawdę szeroki! Zakładając nową perukę, możesz całkowicie odmienić swój wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here