Interesuje cię praca piekarza? Z pewnością chciałbyś wiedzieć ile można zarobić pracując na takim stanowisku? Piekarz jest bardzo potrzebnym zawodem. Pomimo rozwoju technologicznego, nie rozwinął się on zbytnio na przestrzeni lat. Wszystko to zależy od tego, ile będziemy mieć klientów w naszej piekarni. Istotny jest również sam kontakt z klientem. Ile więc zarobimy na stanowisku piekarza? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-piekarz/ 

Jak wyglądają przeciętne zarobki piekarza w Polsce?

Przeciętne wynagrodzenie piekarza w naszym kraju wynosi 3 900 zł. Jest to o 800 zł mniej od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Dodatkowo możemy liczyć na różne popularne benefity wynikające z tego stanowiska. 

Najczęściej przyznawanymi benefitami w pracy piekarza są:

  • świadczenia socjalne, 
  • dostępność pozapłacowego dodatku.

Dowiadujemy się też, że czynniki które najczęściej wpływają na wynagrodzenie są następujące:

Po pierwsze: staż pracy

Często zdarza się, że wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi bardzo małą cześć pensji jego doświadczonego kolegi po fachu.

Po drugie: wielkość firmy

Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują częściej bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych.

Po trzecie: lokalizacja firmy

Dwie podobne firmy zgadujące się w różnych miastach mogą odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

Jak wygląda rozkład zarobków na stanowisku piekarza?

Według innych danych miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana na takim stanowisku wynosi 3 390 złotych brutto. Co drugi piekarz w kraju otrzymuje wynagrodzenie w wysokości od 2700 zł do 4 210 złotych. 

25% najgorzej wynagradzanych piekarzy w naszym kraju zarabia poniżej 2 700 PLN brutto. Na zarobki większe, niż 4 210 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych piekarzy w Polsce. 

Biorąc pod uwagę to, że nie musimy posiadać wykształcenia wyższego do wykonywania tego zawodu, osoba pracująca na takim stanowisku zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem wszelkiego rodzaju pieczywa. Będą to między innymi chleby, bułki i innego rodzaju pieczywo.

Zobacz też: http://www.polskigeek.pl/muzealnik-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here