Podróżowanie po świecie jest bardzo przyjemne. Można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i poznać bardzo interesujące osoby. Czym najczęściej się podróżuje? No to zależy od rejonu świata, w którym aktualnie się przebywa. Jednak samolot to najszybszy i najwygodniejszy środek transportu. Jest uniwersalny, bo można nim dolecieć prawie w każdy rejon świata. Jest zwrotny i nie stoi w korkach. W przestrzeni powietrznej ich nie ma i to niewątpliwy plus.

Bilet na przelot można zamówić przez internet. Nie trzeba stawiać się osobiście do kasy, aby go kupić. Taki bilet to spory wydatek, lecz jeśli wykupi się go ze znacznym wyprzedzeniem, można liczyć na spory upust cenowy. Jedynym mankamentem podróżowania w ten sposób są długie odprawy na lotnisku. Dodatkowo trzeba pamiętać, by bagaż miał odpowiednią wagę, bo za nadprogramowe kilogramy się płaci.

Innym popularnym środkiem lokomocji, którym można objechać niemal całą kulę ziemską- jest samochód. Jest to praktyczna metoda podróży, jednak niezbyt komfortowa. Po pierwsze w pojeździe tym nie ma toalety, toteż trzeba co jakiś czas robić dłuższe postoje. Po drugie jazda samochodem wiąże się z siedzeniem w jednej pozycji, i to przez długi czas. Po trzecie prowadzenie auta wymaga ciągłej koncentracji, dlatego też wskazane jest, aby zmieniać się za kierownicą co kilka godzin. Jedna osoba nie da rady przejechać sama tylu kilometrów.

Po czwarte paliwo też nie bierze się znikąd. Trzeba za nie zapłacić. Ile konkretnie, to zależy od ilości pokonanych kilometrów. Im ich więcej, tym bardziej rośnie rachunek końcowy. Zaletą samochodu jest na pewno fakt, że można do niego wsiąść, kiedy nam się tylko podoba i ruszyć w dowolnym kierunku. Ponieważ ma bagażnik z pakowaniem walizek, nie ma problemu. Jeśli jest duży, może do niego wsiąść kilka osób.

Równie ciekawym sposobem na przygodę życia jest jazda autostopem. Choć to atrakcyjna metoda wędrówki, niesie ze sobą spore ryzyko. Nigdy nie wiadomo, kogo spotka się na swojej drodze. Poza tym czekanie na okazję wymaga sporej cierpliwości. Raz można trafić na wielu pomocnych ludzi. Innym razem wyznaczoną trasę trzeba pokonywać pieszo. Jedyne co jest w tym fascynującego to to, że zwiedza się przy tym mnóstwo miejsc, którym można się uważnie przyjrzeć. Takiemu autostopowiczowi się nigdzie nie spieszy, więc ma czas nacieszyć się widokami.

Nie jest też przywiązany do jednego środka transportu, więc nie musi się zastanawiać, czy można kupić bilet w pociągu lub ile minut pozostało do odjazdu. Jest wolnym ptakiem i sam decyduje, jak chce podróżować. Jedynym jego problemem jest wyżywienie i nocleg. Nie może przecież spędzać każdego wieczoru pod gołym niebem. Musi więc kombinować i liczyć na życzliwość okolicznych mieszkańców. Z tym bywa różnie, bo jedni są przyjaźnie nastawieni, a inni traktują go, jak zwykłego włóczęgę. Dlatego też nie warto podróżować całkiem w ciemno. Znacznie bezpieczniej jest sprawdzić wszystko przed wyjazdem, a pomoże w tym internet, który posiada bazę sprawdzonych wcześniej noclegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here