Włosy farbowane wymagają szczególnego podejścia. Wszystko dlatego, aby zachować intensywny i lśniący kolor także długi czas po farbowaniu. Aby tak rzeczywiście było, należy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki. Oto kilka porad, jak należy dbać o włosy farbowane.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/szampon-do-wlosow-farbowanych/

Odpowiednia pielęgnacja

W przypadku włosów farbowanych, najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Regularna koloryzacja niestety osłabia cebulki włosów, a także wpływa na ich całą strukturę. Silne substancje chemiczne niestety sprawiają, że włosy stają się łamliwe, suche i pozbawione blasku.

Z tego powodu, zalecane jest stosowanie produktów przeznaczonych do włosów farbowanych. W swojej kosmetyczce warto posiadać m.in. szampon, odżywkę i maseczkę do włosów. Szampon do włosów farbowanych, utrzyma ich intensywny i lśniący kolor. Odżywka pomoże w ich dogłębnym nawilżeniu. Maseczka natomiast, zregeneruje osłabione koloryzacją włosy i wypełni ich uszkodzenia.

Warto pamiętać o tym, że kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, powinny być dopasowane do ich koloru. Poza tymi produktami, należy stosować specjalne szampony o delikatnym działaniu oczyszczającym, które nie zawierają detergentów. Tego rodzaju preparaty, mogą się niestety przyczynić do osłabienia i zmatowienia pasm.

Stylizacja włosów farbowanych

Wiele kobiet nie wyobraża sobie, aby wyjść na ulicę bez odpowiednio wystylizowanych włosów. Aby jednak nie osłabiać pasm po farbowaniu jeszcze bardziej, zalecane jest ograniczenie stylizacji do minimum. Jeżeli nie jest to możliwe, w przypadku stylizacji na gorąco – należy stosować kosmetyki termoochronne, które zabezpieczą włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

W przypadku dalszej koloryzacji włosów, warto pomyśleć także o tym, aby odświeżać swój kolor za pomocą farb, które nie posiadają amoniaku, tylko składniki odżywcze. Pomoże to wzmocnić i pielęgnować włosy, jednocześnie odżywiając wcześniej uzyskany kolor.

Przeczytaj też: http://www.poradypanidomu.pl/uroda/jak-dziala-suchy-szampon-i-jak-nalezy-go-uzywac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here