Skóra wokół oczy jest niezwykle delikatna i wymaga od nas odpowiednio delikatnej pielęgnacji. Niestety bardzo często zapominamy o tym, skupiając się na reszcie twarzy czy ciała. Tymczasem to właśnie oczy zdradzają nasz wiek i to jak się czujemy. Warto więc przyjrzeć się lepiej tematowi i sprawdzić, jak uchronić się przed pogłębianiem się doliny łez.

Pielęgnacja oczu a nasze nawyki

Wiele osób ma nawyk pocierania oczu gdy jesteśmy zmęczeni czy śpiący. Niestety takie tarcie ma negatywny wpływ na kondycję skóry wokół oczu, która sama w sobie jest delikatna i cienka. Zapominamy również o tym, by poświęcić tej części ciała nieco więcej czasu przy codziennej pielęgnacji. Szybki demakijaż, nałożenie kremu na twarz czy nawet maseczki sprawia, że okolice oczu są pomijane.

Skóra w tym miejscu jest sucha, a nieodpowiednie jej natłuszczanie sprawia, że wszelkie zmarszczki i bruzdy szybko się pogłębiają. Warto zatem wprowadzić do naszej codziennej pielęgnacji kilka prostych zabiegów, które pomogą uchronić te miejsca przed pogłębianiem się defektu, jakim jest dolina łez.

Czy dolina łez to problem osób starszych?

Niestety wiele kobiet dalej myśli, że głębokie bruzdy i fałdy skóry pod oczami to domena osób starszych. Owszem defekt ten dodaje lat, ale niestety dolina łez w młodym wieku to już nie jest rzadkość. Co prawda warto tutaj zaznaczyć, że w większości przypadków, kiedy bruzda pojawi się stosunkowo wcześnie, oznacza to  znak, że mamy do tego predyspozycje genetyczne lub też jest ona wynikiem zaburzeń metabolicznych. Niemniej jednak warto pielęgnować skórę wokół oczu już od młodych lat, aby móc zachować jej jędrność i prawidłowe nawilżenie.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, to szczególnie zalecane są wszelkiego rodzaju masaże oraz stosowanie preparatów nawilżających i natłuszczających. Sprawdzą się również naturalne zabiegi, w których wykorzystujemy to, co daje nam natura. Do takich zabiegów zaliczamy, chociażby:

  • zimne kompresy z herbaty (czarnej lub zielonej),
  • okłady z ogórka lub ziemniaka,
  • domowe masaże np. kostkami lodu.

Warto także wspomnieć, że dzisiejsza medycyna estetyczna daje nam szeroki wybór jeśli chodzi o zabiegi pomagające w pozbyciu się doliny łez. Szczególnie polecane są osobom młodym, które cierpią z powodu tego defektu. Przy okazji zabiegów na dolinę łez, warto także zainteresować się innymi zabiegami oferowanymi dzisiaj przez medycynę estetyczną. W wielu przypadkach są to bezinwazyjne zabiegi, które poprawiają urodę i daję długotrwałe efekty. Najlepszym tego przykładem jest dobrze już znana depilacja laserowa. Jeśli jeszcze nie korzystałaś z tego zabiegu, koniecznie sprawdź, ile kosztuje depilacja laserowa oraz czy zabieg jest bolesny, a jestem przekonana, że szybko wzbudzi on Twoje zainteresowanie.

Wracając do doliny łez, warto na koniec dodać, że systematyczna i rzetelna pielęgnacja skóry wokół oczu może uchronić przed wystąpieniem tego defektu. Oczywiście naturalnym etapem życia jest fakt, że skóra się starzeje. Jednak przy prawidłowej jej pielęgnacji, proces ten rozpocznie się znacznie później.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here