Jeśli zaopatrujemy swój zakład obróbki metalu, powinniśmy dokładniej przemyśleć wszelki zakup. Trzeba zastanowić się przede wszystkim nad marką urządzenia, typem technologii, ceną, danymi technicznymi – to niejedyne z czynników, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli chcemy postawić głównie na automatyzację i zależy nam na masowej obróbce, to powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie chcemy zainwestować we frezarkę CNC do metalu.

Czym jest frezarka CNC do metalu?

Jest to urządzenie, które służy do obróbki, czyli frezowania. Frezarka CNC do metalu przeznaczona jest do skrawania danego materiału. W takim procesie narzędzia wykonują ruch obrotowy, a ruch posuwowy wykonywany jest także przez narzędzia bądź przedmioty obrabiane. Frezowanie służy obróbkom płaszczyzn, nacinaniu gwintów, oraz robieniu precyzyjnych rowków. Warto podkreślić, że w czasie procesu krawędzie frezów nie pracują w tym samym czasie, lecz kolejno jedne po drugich. Sprawi to, że urządzenie utrzymuje z łatwością należytą temperaturę i nie przegrzewa się.

Technologia frezarek numerycznych typu CNC

Frezarka CNC do metalu to urządzenie zajmujące się wspomnianym wcześniej procesem skrawania. Warto dowiedzieć się, czym różnią się od standardowych modeli frezarek. Maszyna klasyczna ma to do siebie, że do pracy wymaga stałej aktywności użytkownika. Warto podkreślić, że obsługa takowych urządzeń wymaga nie tylko znajomości technologii, ale także stosownego obeznania w rzemiośle. Tylko w taki sposób będziemy mieć możliwość dobrze wykonywać swą pracę. We frezarce CNC do metalu sprawa wygląda nieco inaczej. Takie urządzenia sterowane są numerycznie, co oznacza, iż mają specjalne oprogramowanie komputerowe pozwalające odpowiednio ustawić sekwencję działania maszyny. Umożliwi to uzyskać automatyzację pracy i nie będzie wymagać stałej uwagi użytkownika. Dodatkowo w sposób znaczący zwiększy wydajność – nawet wielokrotnie. Frezarka CNC do metalu stosowana jest w wielkopowierzchniowych zakładach właśnie do tego celu, by uzyskać w nim jak najlepsze efekty pracy. Takowa maszyna posiada wiele możliwości, jednakże wymaga stosownej znajomości swojego oprogramowania, aby móc jej używać z niesamowitą wydajnością i precyzją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Top.nom.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here