Czasy, gdy chodziło się boso po drodze to zamierzchła przeszłość, o której możemy się dowiedzieć studiując dzieje ludzkości. Obecnie potrzebujemy ochrony dla naszych stóp z powodu innej nawierzchni podłoża niż dawno, dawno temu, a także wymaga tego od nas klimat, w jakim żyjemy. Siłą rzeczy musimy nosić obuwie. Ważne, by było ono jak najbardziej dla stóp komfortowe.

Wygoda to podstawa

Wygodne buty są podstawa, by móc chodzić w nich długo i bezproblemowo. Źle wyprofilowane buty, niedopasowane do kształtu stopy, będą powodować ucisk na palce lub piętę, narażeni będziemy na odgniotki i pęcherze. Aby tego uniknąć, powinnyśmy szukać butów, które same dostosowują się do naszych stóp. Wybór więc pada na skórzane botki damskie.

Prawdziwa skóra pod wpływem wilgoci zaczyna kształtować się na stopie i po kilku dniach botki będą idealnie pasować do naszych stóp. Staną się prawdziwie indywidualne. Buty te „oddychają”, czyli odprowadzają nadmiar potu na zewnątrz, utrzymując stopę w suchości i cieple.

Mokrą skarpetkę poczujemy dopiero po zdjęciu obuwia, jeżeli chodziliśmy w nich cały dzień. Buty suszymy z dala od kaloryferów i innych źródeł ciepła, najlepiej wkładając do nich zmiętą gazetę lub prawidła z drzewa cedrowego, jeżeli takowe posiadamy.

Elegancja i kobiecość

Botki ze skóry są nie tylko wygodne, ale także eleganckie. Już sam fakt, z jakiego surowca są wykonane, czyni je wyjątkowymi i pożądanymi. W zależności od tego, czy lubimy chodzić powoli i czuć się zdecydowanie wyższe, możemy wybrać botki na obcasie lub koturnie.

Wszystkie botki, zarówno zamszowe, jak i z gładkiej skóry wyglądają bardzo ładnie i podążają za modą uniwersalną, czyli będziemy mogły chodzić w nich latami i wciąż będą trendy. Dodane łańcuszki, czy szyte zdobienia na styl zachodni (kowbojki) albo sznurowane z wyższą cholewką, czynią je niesłychanie kobiecymi.

Dla szybkiego pokonywania dystansu możemy wybrać botki ze skóry na płaskiej podeszwie lub z niewielkim obcasem. Jeżeli gustujemy w nieco wojskowym stylu, świetnie nadadzą się botki wiązane na sznurówki z grubszą  podeszwą na płaskim obcasie lub bardziej ekstrawaganckie z grubą traktorową podeszwą i wysokim szerokim obcasem, również wiązane. Grubsza podeszwa dodatkowo bardziej odizoluje stopy od zimnego podłoża.

Buty na lata

Jeżeli chcemy mieć obuwie niezniszczalne, które będzie nie tylko wygodne, ale także trwałe, postawmy na botki ze skóry. Prawdziwa skóra nie niszczy się, łatwo ją zregenerować poprzez odpowiednie kremy i woski. Wytrzymają chodzenie po śniegu i w deszczu, a odpowiednia ich pielęgnacja i drobne szewskie naprawy, pozwolą nam cieszyć się botkami przez wiele zim i jesiennych chłodów, czy wiosennych roztopów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here