Organizowanie przyjęcia urodzinowego dla dzieci to obecnie powszechna już praktyka. Rodzice chcą, aby urodziny były na długo zapamiętanym wydarzeniem, a atmosfera imprezy urodzinowej towarzyszyła solenizantowi nawet kilka dni po przyjęciu. O czym warto pamiętać, aby przyjęcie urodzinowe dla dziecka było niezapomniane, pełne wrażeń i atrakcji?

Przyjęcie z animatorem

Bez względu na to czy decydujemy się na imprezę w domu czy w wynajętej sali zabaw warto skorzystać z usług profesjonalnego animatora, który zadbać o najmłodszych gości dostarczając im dużo rozrywki.Animator ma ogromną bazę zabaw dopasowanych do wieku dzieci oraz do miejsca imprezy urodzinowej (inne będą zabawy podczas przyjęcia w ogrodzie, a inne w małym pokoju w bloku). Do najchętniej wybieranych należą: gry logiczne i zręcznościowe, zawody sportowe, konkursy z nagrodami czy zabawy techniczno-plastyczne oraz warsztaty konstrukcyjne.Decydując się na wynajęcie animatora mamy również gwarancję, że wszystkie zabawy odbywają się zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, a osoba ta jest odpowiednio przeszkolona nie tylko z zasad BHP, ale również z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Potrawy na przyjęcie

Jeśli na urodziny poza dziećmi zapraszamy również dorosłych warto zadbać o dwa rodzaje menu. Pierwsze powinno być klasyczne dla dorosłych członków rodziny, drugie zaś powinno być dopasowane do preferencji dzieci.Na stole w dziecięcym pokoju nie powinno więc zabraknąć słodyczy, przekąsek (chipsów, popcornu), napojów czy kanapek. Urodziny dla dzieci to zdecydowanie ich święto, dlatego w tym szczególnym dniu można bez problemu przymknąć oko na zasady zdrowego odżywiania i pozwolić na nieco więcej rozpusty.

Jak przystroić pokój?

Jeśli na przyjęcie urodzinowe wybieramy dom warto zadbać o odpowiednią, jubileuszową atmosferę. W tym celu przydadzą się balony, konfetti czy specjalne urodzinowe czapki dla gości. Dostępne są one w wielu popularnych sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.Dodatki te są stosunkowo tanie, a sprawią dużo radości dziecku w dniu jego najważniejszego święta. Urodziny dla dzieci to święto szczególne i dlatego dobrze jest zadbać nie tylko o ciekawe zabawy, ale również o urodzinową atmosferę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytet Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here